27-ci beynəlxalq kitab sərgisi
2014-cü il aprelin 29-dan mayın 9-dək Tehranda keçirilən 27-ci beynəlxalq kitab sərgisində Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı Səfirliyi də yaxından iştirak etmişdir. Sərginin təşkilatçıları tərəfindən 27-ci Beynəlxalq kitab sərgisinin xarici nəşrlər və naşirlər bölməsində Azərbaycan üçün 20 kv.m ölçüdə yer ayrılmış, kitabları sərgiləmək üçün texniki vasitələr alınmış, guşə yüksək keyfiyyətlə hazırlanmışdır.
Guşədə Azərbaycanın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin xalça üzərindəki portreti yerləşdirilmiş, stend bayrağımız və milli atrubutlarımızla bəzədilmişdir.

The 27th Tehran International Book Fair
Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Islamic Republic of Iran has actively participated at the 27th Tehran International Book Fair which has been held on APril 29-May 09, 2014 . About 100 books covering various topics have been exhibited by the Embassy, and around 1000 books, magazines and brochures have been distributed to the visitors during the fair.
A number of Azerbaijani books published in Arabic script have been on the display this year. Azerbaijani books among others have included works by representatives of