İslam Əməkdaşlığı Təşkilatına (İƏT) üzv dövlətlərin Parlament İttifaqı Konfransının (PİK) 2014-cü il fevralın 14-19-da Tehranda keçiriləcək 9-cu sessiyası
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Sədri cənab Oqtay Əsədovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti İslam Əməkdaşlığı Təşkilatına (İƏT) üzv dövlətlərin Parlament İttifaqı Konfransının (PİK) 2014-cü il fevralın 18-19-da Tehranda keçiriləcək 9-cu sessiyasında iştirak etmək məqsədilə İran İslam Respublikasına səfər edəcəkdir.
İƏT PİK 9-cu sessiyasından öncə, fevralın 14-17-də İslam Əməkdaşlığı Təşkilatına (İƏT) üzv dövlətlərin Parlament İttifaqı Konfransının İcra komitəsinin, habelə siyasi və xarici əlaqələr; iqtisadi məsələlər və ətraf mühit; insan hüquqları, qadın və ailə məsələləri; mədəni, hüquqi və sivilizasiyalar və dinlərarası dialoq üzrə ixtisaslaşmış daimi komitələrinin iclasları keçiriləcəkdir. İslam Əməkdaşlığı Təşkilatına (İƏT) üzv dövlətlərin Parlament İttifaqı Konfransının (PİK) 2014-cü il fevralın 14-19-da Tehranda keçiriləcək 9-cu sessiyası çərçivəsində Qadın Parlament üzvlərinin 3-cü konfransının keçirilməsi planlaşdırılır. Sözügedən iclaslarda da AR Milli Məclisinin üzvlərinin iştirakı nəzərdə tutulmuşdur.

9th Session of the Parliamentary Union of the OIC Member States (PUIC), Tehran, February 14-19, 2014
The delegation headed by Mr. Ogtay Asadov, the Speaker of Milli Majlis (Parliament) of the Republic of Azerbaijan will travel to Tehran on February 18-19, 2014 to attend the 9th Session of the Parliamentary Union of the OIC Member States (PUIC).
The 9th Session of the PUIC will be preceded by the meeting of the PUIC Executive Committee, as well as Meeting of the Standing Specialized Committee on Political and Foreign Relations; Meeting of the Standing Specialized Committee on Economic Affairs and Environment; Meeting of the Standing Specialized Committee on Human Rights, Women and Family Affairs; Meeting of the Standing Specialized Committee on Cultural and Legal Affairs and Dialogue of Civilizations and Religions on February 14-17, 2014 respectively. The 3rd Conference of the Women Parliamentarians is planned to be held within the framework of the PUIC Session in Tehran. The parliamentary delegation of the Republic of Azerbaijan will take part at the above-mentioned meetings.