Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İran İslam Respublikası Prezidentinin müavinini qəbul edib
2016-cı il aprelin 27-də Prezident İlham Əliyev İran İslam Respublikası Prezidentinin müavini, mədəni irs, əl işləri və turizm təşkilatının sədri Məsud Soltanifəri qəbul edib.
Dövlətimizin başçısı İran İslam Respublikasının BMT-nin Sivilizasiyalar Alyansının VII Qlobal Forumunda yüksək səviyyədə təmsil olunmasından məmnun olduğunu dedi və bunu dostluğumuzun növbəti göstəricisi kimi qiymətləndirdi. Son vaxtlar İran İslam Respublikasının yüksək vəzifəli şəxslərinin ölkəmizə səfər etdiklərini vurğulayan Prezident İlham Əliyev İran Prezidenti Həsən Ruhani ilə bu yaxınlarda İstanbuldakı görüşünü də məmnunluqla xatırlayaraq bildirdi ki, bütün bunlar ölkələrimiz arasında münasibətlərin nə qədər yüksək səviyyədə olmasını göstərir. Dövlətimizin başçısı ikitərəfli əlaqələrin bundan sonra da uğurla inkişaf edəcəyinə ümidvar olduğunu bildirdi.
İran İslam Respublikası Prezidentinin müavini, mədəni irs, əl işləri və turizm təşkilatının sədri Məsud Soltanifər BMT-nin Sivilizasiyalar Alyansının VII Qlobal Forumunun Bakıda yüksək səviyyədə təşkilinə görə minnətdarlığını ifadə etdi. Hələ Gilan valisi vəzifəsində çalışdığı vaxt bir neçə dəfə Bakıda, Gəncədə və Azərbaycanın digər yerlərində olduğunu deyən iranlı qonaq budəfəki səfəri zamanı son vaxtlar ölkəmizdə gedən böyük inkişaf proseslərinin onda dərin təəssürat yaratdığını dedi və bütün sahələrdə əldə olunan nailiyyətlər münasibətilə dövlətimizin başçısını təbrik etdi.

President of the Republic of Azerbaijan received Vice President of the Islamic Republic of Iran
On April 27, 2016 the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received Vice President of the Islamic Republic of Iran and head of Cultural Heritage, Handcrafts and Tourism Organization Masoud Soltanifar.
The head of state hailed the high-level representation of the Islamic Republic of Iran at the 7th Global Forum of the United Nations Alliance of Civilizations, describing this as yet another evidence of the two countries` friendship. Saying that several high-ranking Iranian officials have recently visited Azerbaijan, President Ilham Aliyev recalled with pleasure his recent meeting with President of the Islamic Republic of Iran Hassan Rouhani in Istanbul. All this attests to the high level of relations between our countries, said the President. The head of state expressed his confidence that the bilateral ties would continue to develop.
Vice President of the Islamic Republic of Iran and head of Cultural Heritage, Handcrafts and Tourism Organization Masoud Soltanifar expressed his gratitude for the excellent organization of the 7th Global Forum of the United Nations Alliance of Civilizations. He said that he paid several visits to Baku, Ganja and other places in Azerbaijan when he was governor of Gilan province. Masoud Soltanifar said he was impressed by significant development processes that he saw during his current visit to Azerbaijan, and congratulated the head of state on the country`s accomplishments in all areas.