Azərbaycan dənizçilərinin İrana səfəri başlayıb
Dostluq səfəri çərçivəsində İran İslam Respublikasının Ənzəli limanına gələn Azərbaycan hərbi dənizçilərini İran Hərbi Dəniz Qüvvələrinin nümayəndələri təntənəli şəkildə qarşılayıblar.
İranın Hərbi Dəniz Qüvvələrinin Şimal Donanmasının qərargahında baş tutan görüşdə donanma komandanı vitse-admiral Əhmədrza Bağeri Azərbaycan nümayəndə heyətini qəbul edib.
Görüşdə Xəzəryanı ölkələrin Hərbi Dəniz Qüvvələri arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi və Azərbaycan hərbi dənizçiləri ilə dostluq əlaqələrinin möhkəmləndirilməsi məsələləri müzakirə edilib.
Azərbaycan Hərbi Dəniz Qüvvələrinin nümayəndəsi birinci dərəcəli kapitan Sübhan Bəkirov öz növbəsində hərbi dənizçilərimizin İrana ilk dəfə səfər etmələrindən məmnunluq hissini keçirdiklərini və bunun Silahlı Qüvvələrimiz arasında qarşılıqlı inamın və dostluq münasibətlərinin inkişafına xidmət etdiyini bildirib.

Representatives of the Iran’s Naval Forces solemnly greeted the military seamen of Azerbaijan arrived in the port of Enzeli of the Islamic Republic of Iran within the framework of the friendly visit.
Issues of expanding of the cooperation between the Naval Forces of the Caspian countries and strengthening friendly relations with the military seamen of Azerbaijan were discussed during the meeting with Vice Admiral Ahmadrza Bagheri, the commander of the Northern Fleet of the Iran’s Naval Forces.
The representative of the Naval Forces of Azerbaijan, Captain 1st Rank Subhan Bekirov, in turn, noting that the military seamen of Azerbaijan express satisfaction on the first visit to Iran, stressed that this visit will serve to strengthen confidence and develop friendly relations between the Armed Forces of the two countries.
Within the scope of the visit, military seamen of Azerbaijan will participate in a number of meetings and events.