İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva 20 Yanvar faciəsinin 31-ci ildönümü ilə əlaqədar Şəhidlər xiyabanını ziyarət ediblər
Qanlı 20 Yanvar faciəsindən 31 il keçir. Sovet imperiyasının Bakıda törətdiyi qanlı qırğının 31-ci ildönümü ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Şəhidlər xiyabanını ziyarət ediblər.
Dövlətimizin başçısı İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva ölkəmizin azadlığı uğrunda həlak olanların xatirəsini yad etdilər.
Prezident İlham Əliyev “Əbədi məşəl” abidəsi önünə əklil qoydu. Azərbaycan Respublikasının dövlət himni səsləndirildi.

lham Aliyev and first lady Mehriban Aliyeva visited Alley of Martyrs on 31st anniversary of 20 January tragedy
hirty-one years have passed since the bloody 20 January. President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and first lady Mehriban Aliyeva visited the Alley of Martyrs on the 31st anniversary of the 20 January tragedy which was committed by the Soviet empire in Baku.
President Ilham Aliyev and first lady Mehriban Aliyeva paid tribute to those who gave their lives for the country’s freedom.
President Ilham Aliyev laid a wreath at the "Eternal Flame" memorial. The national anthem of the Republic of Azerbaijan was played.