Geniş tərkibdə danışıqlar başa çatdıqdan sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və İran İslam Respublikasının Prezidenti Həsən Ruhaninin iştirakı ilə sənədlərin imzalanması mərasimi olub.
“Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası və İran İslam Respublikasının İqtisadi Məsələlər və Maliyyə Nazirliyi yanında Maliyyə Monitorinqi İdarəsi arasında cinayət yolu ilə əldə edilmiş pul vəsaitlərinin və ya digər əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu”nu Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatasının sədri Rüfət Aslanlı və İran İslam Respublikasının İqtisadi Məsələlər və Maliyyə Nazirliyi yanında Maliyyə Monitorinqi İdarəsinin icraçı direktoru Meysam Nəsiri Əhmədəbadi imzaladılar.
“Azərbaycan Dəmir Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti ilə İran İslam Respublikasının Dəmir Yolları Şirkəti arasında dəmiryolu əlaqəsinin birləşdirilməsinə dair Anlaşma Memorandumu”nu “Azərbaycan Dəmir Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin sədri Cavid Qurbanov və İran İslam Respublikasının Dəmir Yolları Şirkətinin prezidenti Səid Məhəmmədzadə imzaladılar.

Azerbaijan, Iran signed documents
After the expanded meeting, a ceremony of signing the documents between the Republic of Azerbaijan and the Islamic Republic of Iran has been held with the participation of President Ilham Aliyev and President Hassan Rouhani.
Chairman of the Financial Markets Supervision Chamber of the Republic of Azerbaijan Rufat Aslanli and Executive Director of the Financial Intelligence Unit under the Ministry of Economic Affairs and Finance of the Islamic Republic of Iran Meysam Ahmadabadi signed "Memorandum of Understanding between the Financial Markets Supervision Chamber of the Republic of Azerbaijan and the Financial Intelligence Unit under the Ministry of Economic Affairs and Finance of the Islamic Republic of Iran on Cooperation in Fighting Against Terrorism Financing and Legalization of Criminally Obtained Funds or Other Property".
Chairman of Azerbaijan Railways CJSC Javid Gurbanov and President of the Railways of the Islamic Republic of Iran Saeed Mohammadzadeh signed "Memorandum of Understanding between Azerbaijan Railways CJSC and the Railways of the Islamic Republic of Iran on developing the rail connection".