Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovla İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Məhəmməd Cavad Zərif arasında telefon danışığına dair məlumatı
7 iyul 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramov və İran İslam Respublikasının Xarici İşlər naziri Məhəmməd Cavad Zərif arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər iki ölkə arasındakı əməkdaşlıq gündəliyinin bəzi məsələləri üzrə, habelə bölgədəki son vəziyyətlə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.

Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran Mohammad Javad Zarif
On July 27, 2021, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran Mohammad Javad Zarif.
The ministers exchanged views on some issues of the cooperation agenda between the two countries, as well as the latest situation in the region.