Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev dekabrın 22-də İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Hüseyn Əmir Abdullahianın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Dövlətimizin başçısı Aşqabadda İran İslam Respublikasının Prezidenti Seyid İbrahim Rəisi ilə görüşünü xatırlatdı, bu görüş zamanı gələcək əməkdaşlıqla bağlı bir çox məsələlərinin müzakirə edildiyini və Azərbaycan-İran dostluq əlaqələrinin bir daha təsdiqləndiyini bildirdi.
Hüseyn Əmir Abdullahian İran İslam Respublikasının Prezidenti Seyid İbrahim Rəisinin salamlarını dövlətimizin başçısına çatdırdı. Prezident İlham Əliyev İranın dövlət başçısının salamlarına görə minnətdarlığını bildirdi, onun da salamlarını İran Prezidentinə çatdırmağı xahiş etdi.
İranın xarici işlər naziri Prezident İlham Əliyevlə İran Prezidenti Seyid İbrahim Rəisinin Aşqabad görüşünə toxunaraq bu görüşü ölkələr arasında əlaqələrdə dönüş nöqtəsi kimi dəyərləndirdi.
Söhbət zamanı siyasi, iqtisadi, enerji, nəqliyyat, humanitar və digər sahələrdə əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi üçün birgə səylərin davam etdirilməsinin vacibliyi vurğulandı.
Görüşdə ikitərəfli əməkdaşlığımızın gündəliyinin geniş olduğu bildirildi və yaxşı nəticələrin əldə ediləcəyinə ümidvarlıq ifadə olundu.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received a delegation led by Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran Hossein Amir Abdollahian.
The head of state recalled his meeting with President of the Islamic Republic of Iran Seyyed Ebrahim Raisi in Ashgabat, during which many issues related to future cooperation were discussed and Azerbaijan-Iran friendly relations were reaffirmed.
Hossein Amir Abdollahian extended President of the Islamic Republic of Iran Seyyed Ebrahim Raisi's greetings to the head of state. President Ilham Aliyev thanked for the Ebrahim Raisi's greetings and asked the minister to extend his greetings to the Iranian President.
Pointing to the meeting between President Ilham Aliyev and President Seyyed Ebrahim Raisi in Ashgabat, the Iranian Foreign Minister described the meeting as a turning point in relations between the two countries.
The sides underlined the importance of continuing joint efforts to deepen cooperation in political, economic, energy, transport, humanitarian and other fields.
They pointed out the broad agenda of bilateral cooperation and expressed their hope that good results would be achieved.